Mozilla od kilku miesięcy współpracuje z serwisem Have I Been Pwned. Obecnie zaczyna się coś dziać w tym temacie.
Mogą o tym przekonać się użytkownicy przeglądarki Firefox.

Pod koniec 2017 roku Mozilla poinformowała użytkowników o korzystaniu przez nią z ogólnie dostępnej bazy serwisu Have I Been Pwned w celu powiadomienia użytkowników, czy ich dane wyciekły do sieci.

Na stronie osoba może wpisać swój adres e-mail i zobaczyć czy adres nie wpadł w niepowołanie ręce lub wykorzystany w jakimś ataku. Jeśli tak się stanęło należy w pierwszej kolejności zmienić hasło.

26 czerwca do internetu trafiła wiadomość o tym, że Have I Been Pwned i Firefox nawiążą ścisłą współpracę.

Firma ma zamiar stworzyć narzędzie “Firefox Monitor”, które pozwoli na sprawdzenie maila w bezpieczny sposób.
Oprócz samego sprawdzenia maila, strona będzie pokazywać rady, jak się zabezpieczyć lub uniknąć w przyszłości podobnej wpadki w sytuacji kiedy nasz adres dostanie się do niepowołanych osób.

Mozilla wraz z informacją o tworzeniu narzędzia, poinformowała również, że nie będzie łamać żadnych praw co do prywatności, będą one respektowane, a sam adres e-mail nigdy nie wyjdzie poza Firefox’a.

Testy systemu ruszą w przyszłym tygodniu. Na początku zostanie udostępniony w USA około 250 tysiącom użytkowników. Jeśli testy przebiegną pomyślnie to nie będzie problemu z udostępnieniem “Firefox Monitor” dla wszystkich osób, korzystających z przeglądarki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz swoje imię tutaj