Postęp technologii w obecnych czasach jest coraz bardziej widoczny. Można ten proces zauważyć szczególnie w płatnościach mobilnych. Dwa lata temu pojawiła się opcja płacenia za pomocą Android Pay, a już teraz można dokonywać opłat za pomocą konta BLIK. Obecnie pojawiła się również opcja płatności przy pomocy Apple Pay.

Nowość od mBanku, dzięki której możemy dokonywać transakcji zbliżeniowych za pomocą opaski. Urządzenie jest dostępne dla klientów banku. Operatorem jest MasterCard. Opaska zawiera w sobie moduł NFC przypisany do nowej karty debetowej w mBank. Przedmiot jest wykonany z silikonu i dostępny w dwóch kolorach- czarnym oraz czerwonym.

Z racji tego, iż jest to nowa usługa, bank przygotował promocję polegająca na rozdaniu dwóch tysięcy opasek klientom w momencie kiedy zapiszą się do programu.

Opaska działa na tej samej zasadzie co zwykła karta bankowa, można nią również wypłacać pieniądze w miejscach, gdzie bankomat obsługuję możliwość dokonania transakcji zbliżeniowych.

Takie urządzenie sprzyja złodziejom, którzy będą chcieli wykorzystać zawarty w nim moduł NFC tak jak to było przed laty w kartach zbliżeniowych. Jednak opaska zawiera usługę charbeback oraz będzie ubezpieczona.

Po rozdaniu wszystkich darmowych opasek, przedmiot ten będzie kosztował jednorazowo 50 złotych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz swoje imię tutaj