Aktualizacja RCS udostępniona przez amerykański oddział T-Mobile spowodowała, iż smartfony marki Samsung wysyłały zdjęcia do osób z listy kontaktów. Odbywało się to bez wiedzy właścicieli telefonów i za pośrednictwem aplikacji Samsung Messages. Osoby dowiadywały się o tym, dopiero w momencie, gdy otrzymywały odpowiedź od kontaktu. W Polsce ten problem nie wystąpił.

Użytkownicy korzystający z Reddita, podnieśli wrzawę po sytuacji, w której dowiedzieli się, że ich telefony wysyłają zdjęcia do kontaktów.

Problem wystąpił w Stanach Zjednoczonych u klientów T-Mobile. Nic nie wiadomo, czy takowy problem pojawił się w innych krajach.
Błąd pojawił się dopiero po aktualizacji udostępnionej przez operatora aktualizacji, która wprowadziła RCS, standard zastępujący SMS-y.

Opisany problem pojawił się na smartfonach Galaxy S9 i S9+ oraz Note’ów 8. Osoby poszkodowane mają zgłosić się na infolinię firmy.

Amerykański T-Mobile również zareagował na problem, jednak stwierdził, że to nie ich wina, więc odsyłają ich bezpośrednio do Samsunga.

O komentarz w tej sprawie poproszono polski oddział firmy, jednak do teraz nie otrzymano żadnej odpowiedzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz swoje imię tutaj