Firma Samsung poinformowała, że będzie się starała, aby jej fabryki i budynki znajdujące się w Europie, Stanach Zjednoczonych i Chinach polegały w 100% na energii odnawialnej. Działacze wspominają, że tacy giganci jak Apple czy Google osiągnęli ten cel o wiele wcześniej. Samsung zamierza zrealizować ten plan do 2020 roku.

Samsung powiedział, że będzie robić wszystko, aby jego siedziby i fabryki były napędzane w całości przez energię odnawialną. Takie raporty pojawiły się rok po zaczęciu kampanii Greenpeace o ochronie środowiska przez gigantyczne korporacje. Aktywiści przypominają, że takie firmy jak Google i Apple już długi czas temu spełniły ten warunek.

Jeżeli chodzi o ekologię, to koreańska firma jest krok wstecz. Apple i Google wykupiły energię wiatrową i słoneczną, dzięki czemu od kwietnia br. udało się wyrównać globalne zużycie energii. Samsung najprawdopodobniej także zakupi taką energię, gdyż nie jest w stanie bezpośrednio pozyskiwać takiej energii.

Koncern deklaruje, że 17 na 38 budynków rozmieszczonych na całej ziemi będzie polegać na energii odnawialnej. Nie wiadomo nic na temat budynków w innych krajach, takich jak Indie, Singapur czy Japonia. Prawdopodobnie budynki w Stanach, Europie oraz Chinach są najlepiej przystosowane do przejścia na energię odnawialną.

Do 2020 roku zostało jeszcze trochę czasu. Firma nie podała czy skupi się na energii słonecznej czy wiatrowej. Oprócz tego Samsung dołączył do programu CDP (Carbon Disclosure Project). Ma on na celu identyfikację zagrożeń związanych ze zmianą klimatu w ramach łańcucha dostaw.

Warto także wspomnieć, że firma z Cupertino już korzysta w całości z zasobów energii odnawialnej. W skład wchodzą takie obiekty jak nowa siedziba firmy Apple Park, sklepy i inne budynki znajdujące się w 43 krajach. Daje to 100% wynik dla zakładów firmy. Co ciekawe Apple przekonało także 23 inne korporacje, aby zaczęły korzystać w 100% na energię odnawialną.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz swoje imię tutaj